SIMALFA – to ekologiczny szwajcarski klej

Zdrowy sen jest dla nas priorytetem. Dlatego Materasso przy produkcji materacy starannie rozważa każdy szczegół mający wpływ na nasze zdrowie. Jednym z najbardziej problematycznych materiałów przy produkcji materacy są bez wątpienia kleje. Używane zwykle kleje na bazie rozpuszczalników wydzielają z siebie różne substancje lotne. Chemikalia te ewidentnie podrażniają śluzówkę dróg oddechowych, skórę, ewentualnie także układ trawienny. Znaczący jest również ich wpływ na centralny układ nerwowy i układ krwionośny. Firma Materasso pracuje z rewolucyjnym, chronionym patentem, naturalnym szwajcarskim klejem SIMALFA - całkowicie ekologicznym, spełniającym najsurowsze normy nieszkodliwości dla zdrowia. Klej SIMALFA jest certyfikowany przez niemiecki Hohenstein institute i ma certyfikat ECO-PASSPORT potwierdzający, że nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji. Jako jeden z niewielu spełnia warunki najsurowszych norm zawartych w certyfikacie Oeko-Tex 100 Standard - I klasy. Spełnia nawet surowe normy dla wyrobów przeznaczonych dla niemowląt. Ponieważ SIMALFA to klej działający na bazie wody, przy klejeniu jednym efektem ubocznym jest woda, podczas gdy przy standardowych klejach rozpuszczalnikowych są to lotne substancje chemiczne. Dlatego ta metoda klejenia to jeden z dowodów na ekologiczność naszej produkcji, wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa naszych materaców dla zdrowia człowieka.

 

 

Certyfikat FSC® jest to wiarygodny system monitoringu i gwarantowane pochodzenie materiału. Certyfikat jaki posiada firma, potwierdza że, produkty pochodzą z tylko z odpowiedzialnego zarządzania zasobami lasu.

 

 

Wiele naszych materacy znajduje się na liście zarejestrowanych wyrobów medycznych uznany przez Państwowy Instytut Kontroli Leków ŠUKL.

 

 

Wszystkie nasze tkaniny obiciowe posiadają certyfikat Öko-Tex Standard 100. Jest to międzynarodowy system testowania i certyfikacji tekstyliów, wykonany wyłącznie z materiałów nietoksycznych. Został opracowany w 1992 roku.

 

 

Certyfikowany system jakością według STN EN ISO 9001: 2009

Od ponad 10 lat MATERASSO Slovakia, sro przestrzega zasad systemu zarządzania jakością przy opracowywaniu, produkcji i sprzedaży materacy, materacy, koców, narzut, poduszek oraz produkcji i sprzedaży łóżek i ram łóżek. A wszystko to pod względem wymagań klientów, rozwoju rynku i nowych trendów materiałowych oraz zdrowego snu, ISO 9001, wymagań prawnych i innych.

 

 

Certyfikat nr 08 0403 T / ITC / a

Certyfikat wydany przez Instytut Certyfikacji Produktów Instytut Badań i Certyfikacji, Inc. (ITC) z siedzibą w Zlínie (Republika Czeska) potwierdza, że ​​prezes Coconut, sułtan hydrolatex plus, lateks sułtan, SOYACELL, prezes royal, Viscogreen, Natur biogreen , Admiral bio hydrolatex, Admiral bio-ex lateks, spełnia zasadnicze wymagania dyrektywy Rady 93/42 / EWG z 14 czerwca w sprawie wyrobów medycznych i odpowiednich europejskich norm zharmonizowanych.

 

 

Slovak Gold 2002

W lipcu 2002 r. Materasso, s. R. O., jako pierwszy producent materacy na Słowacji, otrzymał Cígler nr 21/2002 za dwa produkty, a mianowicie doskonały bio-materac i lateks Adamíra bio-ex.

 

 

Testy produkowanych materacy

Materiały stosowane w materacach są dostarczane przez wybranych producentów z Czech, Austrii, Niemiec, Włoch i Słowacji. Poszczególne materace zostały przetestowane pod kątem:

  • Higieny i Toksykologii w Instytucie Medycyny Prewencyjnej i Klinicznej w Bratysławie
  • Zawartość chemiczna formaldehydu, metali lekkich i pH ekstraktu wodnego w teście
    laboratorium VÚTCH - CHEMITEX w Żylinie

Materac sprężynowy jako całość został przetestowany pod kątem:

  • właściwości mechanicznych (początkowa miękkość, całkowita deformacja i trwałość.

 

 

Na górę strony